![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9201271
*
nr 920 1271
Spegel
rokokostil, metallram, höjd: 83
Utrop:
800 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 oktober 2014
kl 18:38:36
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/10 10:39:49
1
800 kr
27/10 10:41:27
2
600 kr
27/10 10:41:27
1
700 kr (Budbetjänt)
27/10 14:18:51
3
800 kr
27/10 14:18:51
1
800 kr (Budbetjänt)
27/10 17:04:21
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: metallram rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 920 1271
Spegel
rokokostil, metallram, höjd: 83
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 oktober 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/10 10:39:49 | 1 | 800 kr |
27/10 10:41:27 | 2 | 600 kr |
27/10 10:41:27 | 1 | 700 kr (Budbetjänt) |
27/10 14:18:51 | 3 | 800 kr |
27/10 14:18:51 | 1 | 800 kr (Budbetjänt) |
27/10 17:04:21 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: metallram rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53